logo yeni

105 BİN KİŞİNİN GİRDİĞİ SINAVDA ŞAİBE OLDUĞU İDDİASINA CEVAP ARANIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

sinav21 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilen İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav sorularının sızdırıldığına ilişkin iddialar Milli Eğitim Bakanına soruldu.

Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT tarafından verilen soru önergesinde, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nce 21 Aralık 2013 tarihinde, 5 ayrı ilde ve 105 bin kişinin katılımıyla İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı gerçekleştirilmiştir. Genel Müdürlük tarafından oluşturulan komisyonca hazırlanan soruların bir dershane zinciri tarafından kendi personeline dağıtıldığı iddiası basın yayın organlarına yansımıştır.” denilerek Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın konuya ilişkin şu sorulara cevap vermesi istendi:

1-Kamuoyuna yansıyan söz konusu sınav sorularının sızdırıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise hangi ilde gerçekleştirilmiştir?

2-İddialar kapsamında soruşturma başlatılmış mıdır?

3-Sınavın iptali ve soruların değiştirilerek yeniden yapılması planlanmakta mıdır? Yeni bir sınav yapılmayacaksa, sınav üzerindeki şaibeyi nasıl kaldırmayı planlamaktasınız?

4-Sorumluları bulunduğu takdirde kamuoyuna açıklama yapılacak mıdır? Sorumlulara ne tür bir yaptırım uygulanacaktır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.