logo yeni

İKİ BAKANLIĞA ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONEL İÇİN DUYURU YAPILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpssÇevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınmaya başlanacak.

ÖSYM’ den yapılan duyuruya göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak.

Tercih işlemleri 20 Aralık 2013tarihinde başlayacak,26 Aralık 2013 tarihinde sona erecek. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/4 ve KPSS-2013/5 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer alacak. Kılavuz,20 Aralık 2013 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanırken, adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012tarihlerinde yapılmış olan 2012-KPSS Lisans’a girmiş ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için KPSSP3 puanı hesaplanmış olması;  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı içinse KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekiyor.

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.