logo yeni

BU İLANA KİŞİYE ÖZEL İŞ İLANI DENİLEBİLİR Mİ?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ilanErciyes Üniversitesi’nin 10 Ekim 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanında kişiye özel nitelikler arandığı iddiaları Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’ya soruldu.

Konuyu gündeme getiren Milletvekili Faik TUNAY, verdiği soru önergesiyle, Erciyes Üniversitesinin 10 Ekim tarihli personel alım ilanında 1 Adet Mühendis alınacağının da duyurulduğunu ve Üniversite yönetiminin alınacak mühendiste;

-Auto-CAD 2000-i sertifikasına sahip olmak.

-Mekanik Tesisat Uzmanı Mühendis belgesine sahip olmak.

-Asansör Avam Proje Hazırlama Mühendisi yetki belgesine sahip olmak.

-Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Halk Eğitim Merkezleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen en az 60 saatlik Bilgisayar Destekli Çizim (Solidworks) kurs sertifikasına sahip olmak.

-Mezuniyetinden sonra mühendis olarak en az 2 yıl süreyle Proje Mühendisliği, Teklif Hazırlama, Şantiye Şefliği ve Proje Takibi konularında deneyim sahibi olmak ve sigorta belgesi ile bu 2 yıllık süreyi belgelemek.

-Kamu kurum ve kuruluşlarının Kök Hücre GMP Laboratuvarında çalışmış olmak ve çalıştığını sigorta belgesi ile belgelemek.

-Kamu kurum ve kuruşları ile Üniversiteler tarafından verilen en az 300 saatlik teorik ve uygulamalı Kök Hücre GMP Laboratuvarı Kalite Güvenlik Sistemi ve Operasyon Eğitimi Sertifikası ile Kök Hücre GMP Laboratuvarı Süreç Odaklı Kurumsal Yönetim Sistemi ile ilgili en az 100 saatlik eğitim sertifikasına sahip olmak.

şartlarının tümünü aradığını belirterek, Mili Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından konuya ilişkin şu sorulara cevap verilmesini istedi:

“1-Yukardaki ilanda şart koşulan özellikler çerçevesinde kişiye özel ilan yaratıldığı iddiaları doğru mudur?

2-Kişiyi tarif eden nitelikler çerçevesinde üniversiteye alınan şahısın üniversite de bazı yöneticilerden destek aldığı ifade edilmekte ve kendisine özgü ilanın açıldığı iddiaları doğru mudur?” 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.