logo yeni

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI KPSS TERCİH ROBOTUNU YAYINLAMAYA BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

dpbDevlet Personel Başkanlığı 2013/2 KPSS Yerleştirmelerinin yaklaşması ile birlikte, tercihte bulunacak memur adaylarına yardımcı olabilmesi adına resmi internet sitesinde tercih robotu yayınlamaya başladı.

Kamu Personel Seçme Sınavları sonucunda yerleştirme çin tercih yapacak adaylara kolaylık sağlayacak olan binlerce kadro ve pozisyon arasından adaylara kolayklık sağlayacak.

Memur adayları robot sayesinde kendi öğrenim durumlarına ve sahip oldukları niteliklere uygun olan kadro ve pozisyonlara kolayca ulaşma imkanına kavuşacaklar.  Adaylar buradan ulaştıkları kadro ve pozisyonların “DPB Talep No” sunu alarak, 18/11/2013 tarihinde www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanacak olan Tercih Kılavuzundan da bu kadro ve pozisyonlara kolaylıkla ulaşabilecekler. 

Memur adayları KPSS tercih robotuna Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinden http://euygulama.dpb.gov.tr/tercihrobotu adresinden ulaşabilecekler.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.