logo yeni

ŞUBAT 2014’DE ÖĞRETMEN ATAMASI VAR MI?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen9Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından yapılan bir açıklamada 2014 Şubat ayında öğretmen ataması yapılmayacağının ifade edilmesinden hareketle, konu hakkında Mecliste soru önergesi verildi.

Milletvekili Ahmet Duran BULUT tarafından verilen önergede, “Öğretmen adaylarımızın mağduriyeti her geçen gün artmakta uygulanan hatalı politikalarla sıkıntıları devam etmektedir. Her geçen yıl eğitim fakültelerinden binlerce öğretmen adayımız mezun olmakta ancak atama yetersizliği sebebiyle yığılmalar yaşanmaktadır. Bakanlığın az sayıda öğretmen ataması yapması ile de bu yığılmalar daha da artarak devam etmektedir.” denildi. 

Öte yandan, Milletvekili BULUT, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın Şubat ayında atama yapılmayacağını ifade ettiğini belirterek, konuya ilişkin şu sorulara Bakan AVCI tarafından cevap verilmesini istedi.  

1- Şubat ayında atama yapılarak öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi açısından bir değişikliğe gidecek misiniz?

2- 2014 yılında atanacak öğretmen sayısı ile ilgili bir çalışma, Bakanlık tarafından yapılmış mıdır? 2014 yılında öğretmen atama sayısı nedir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.