logo yeni

YURT YÖNETİM PERSONELİ SÖZLEŞMELİ OLABİLECEK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

memurlarSözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yapılan değişiklikle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli “Yurt Yönetim Personeli” istihdamına imkan sağlandı. 

Bakanlar Kurulu Kararıyla bugün yürürlüğe konulan değişikliğe göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak istihdam edilecek unvanlar arasına “Yurt Yönetim Personeli” de dahil edilirken, bu personelin KPSS’ye girmiş adaylar arasından, yapılacak yazılı ve sözlü sınava ya da sadece sözlü sınav sonucuna göre işe alınması öngörüldü.

Aranacak nitelikler

Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli olarak istihdam edilecek olanlarda, “Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak” şartı aranacak.

İşe alma nasıl olacak?

KPSS (B) grubu puanına sahip olan ve duyurulacak Yurt Yönetim Personeli pozisyonları için başvuruda bulunan adaylardan, boş bulunan sözleşmeli personel pozisyonunun on katına kadar aday puan sırasına göre sınavla işe alınacak. Sınav, ilgili kurum tarafından yazılı ve sözlü şeklinde yapılabileceği gibi sadece sözlü sınav şeklinde de olabilecek.

Bugün yürürlüğe konulan değişiklik

Karar Sayısı : 2013/5315

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

MADDE 1 – 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların eki (3) sayılı Cetvele “TERCÜMAN” ibaresinden sonra gelmek üzere “YURT YÖNETİM PERSONELİ” ibaresi, eki (4) sayılı Cetvelin “A-SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYON UNVANLARI İLE ASGARİ NİTELİKLERİ GÖSTERİR CETVEL” bölümünde yer alan “YÖNETMEN” satırından sonra gelmek üzere aşağıdaki satır eklenmiştir.

YURT YÖNETİM PERSONELİ

Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak.

MADDE 2 – Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.