logo yeni

KPSS' YE BAŞKA İLDE GİRECEKLER

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Sakarya'da KPSS sınavına girecek çok sayıda kişinin aynı durumda olduğu belirtiliyor. 23 Eylül de yapılacak olan Kamu personel seçme sınavı ile memur olabilmek için sınava hazırlanan Aykut Turhan ve Muhammet Diler, sınav yerini öğrenmek için ÖSYM'nin internet sitesine girerek sınav yerini kontrol ettiklerinde şoke oldular. ÖSYM Adapazarı'nda yaşayan Aykut Turhan ve Muhammet Diler'e sınav yeri olarak il dışında bulunan İstanbul'daki okullara tespit etmişi. Daha öncesi KPSS sınavına giren ve bu yılda yeniden hazırlandığını söyleyen Aykut Turhan sınav yeri olarak İstanbul çıkması karşısında şaşırdığını söyleyerek şöyle konuştu:

"Ben bir yıldan fazla zamandır KPSS sınavı için çalışıyorum. Dün internetten sınava giriş belgemin çıktısını aldım. İstanbul Ümraniye Çekmeköy Mehmetçik Anadolu lisesi yazıyordu. Bu okul hiç bilmediğim ve gitmediğim bir yer .Burada her hangi bir akrabamda yok. Bu semte buraya nasıl gideceğim bir gün önce gitmem lazım . ÖSYM bunu nasıl yaptı?. Benim gibi birçok kişi il dışına sınav yeri çıktı. Çok kişi mağdur .Şifremi almaya gittiğim okulda müdür mavini birçok kişinin il dışı sınav çıkmasından dolayı şikâyetçi olduğunu söyledi. Sosyal medyadan da araştırdım. Birçok kişi bu durumdan mağdur ve şikâyetçiler." diye konuştu.

Bir yıldır KPSS için dershanede eğitim aldığını söyleyen Muhammet Diler ise şunları söyledi:

"Bir yıldır KPSS için dershanelere giderek bu sınava hazırlandım. İnternet sitesi sınav yerine bakmak için gittiğimde İstanbul Ümraniye Dumlupınar'da Kazım Karabekir Ortaokulu yazıyordu. ÖSYM nasıl böyle bir hata yapar?İstanbul'a gideceğiz belirli bir yol mesafemiz var. İstanbul Dumlupınar diye bir adres koymuşlar ben bu adresi bilmiyorum ne yapacağımı da bilemiyorum. ÖSYM'nin bu durumla ilgili bir açıklama ve bir düzenleme yapmasını bekliyoruz." dedi.

Bu arada Sakarya'da oturan ve 23 Eylül'de KPSS sınavlarına girecek olan çok sayıda kişinin ÖSYM sınav yerlerinin Sakarya dışında başka illere yönlendirdiği ögrenildi.

miliyet

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.