logo yeni

İŞE ALINACAĞI SÖYLENEN 2500 PERSONELİN DURUMU

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

siraGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına alınacağı söylenen ve toplam sayılarının yaklaşık 2500 olacağı belirtilen Gıda, Ziraat, Su Ürünleri Mühendisi ve Veteriner Hekim konusu Maliye Bakanına soruldu.

Milletvekili Haydar AKAR’ın, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK tarafından cevaplandırılmak üzere verdiği soru önergesinde “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker tarafından çeşitli televizyon programlarında Bakanlığınıza 2500 dolayında Gıda, Ziraat, Su Ürünleri Mühendisliği ve Veteriner Hekim kadrolarına alım için talepte bulunulduğu belirtilmiştir. Şahsınızca sosyal medya üzerinden vermiş olduğunuz cevapta herhangi bir talebin olmadığı söylenmiştir.” denilerek, konuyla ilgili şu sorulara cevap verilmesi istendi:

“1-İki bakanın yapmış olduğu açıklamalardaki bu çelişkiyi nasıl açıklıyorsunuz? Yoksa Bakanlık personelinin çalışmaları hakkında Bakanlarımızın bilgisi mi yoktur?

2-Onbinlerce gencin umutla beklediği atamalar 2013 yılı içerinde gerçekleşecek midir? Bu atamaları yerel seçim yatırımı olarak kullanmak üzere mi erteliyorsunuz?”

 

Konuya ilişkin soru ve değerlendirmelerinizi Forum sayfamızda paylaşabilirsiniz.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.