logo yeni

400 ZABIT KATİBİ ALINMASI PLANLANIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

bilgisayar-isletmeniKamu kurum ve kuruluşlarından bazılarının merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatlarına ait dolu kadrolarda derece değişikliğine gidilirken boş kadrolarda ise sınıf, unvan ve derece değişiklikleri yapıldı. 

Bugün yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Danıştay Başkanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Sayıştay Başkanlığı,  Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına ait bazı dolu kadroların derecelerini değiştirirken, boş kadroların bazılarının da sınıf, unvan ve derecelerini değiştirdi.

Yapılan değişikliklere bakıldığında, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığına ait 400 adet Hizmetli kadrosunun iptal edilerek, 5-8 derecelerde GİH Zabıt Katibi kadrosu ihdas edilmesi, bu Kurumun yakın zamanda Zabıt Katibi alacağı düşüncesi oluşturdu.

Kurumların dolu ve boş kadro değişiklikleri için tıklayınız… 

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı: 

1/8/2013 TARİHLİ VE 2013/5157 SAYILI KARARNAMENİN EKİ

KARAR

MADDE 1 – (1) Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolardan; ekli (3) sayılı cetvellerde yer alan dolu kadroların dereceleri ve ekli (4) sayılı cetvellerde yer alan boş kadroların sınıf, unvan ve dereceleri aynı cetvellerde gösterildiği şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.