logo yeni

SPK’YA ALINACAK MEMURLARIN MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

maas6Sermaye Piyasası Kurulu’nda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 9 uncu dereceli  memur kadrosunda görevlendirilmek üzere KPSS ve sözlü sınav sonucuna göre istihdam edilecek olan personele ödenecek aylık ücret, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 11 inci maddesine göre belirlenecek. Sınav ilanı için tıklayınız…

Emsal kadro belirlenmesi

Bakanlar Kurulu, düzenleyici ve denetleyici kurumların kadro ve pozisyonlarında 15/01/2012 tarihinden sonra istihdam edilen personelden 375 sayılı KHK eki 11 inci maddede emsali belirlenmemiş olanların mali hakları ile sosyal hak ve yardımlarının üst sınırının belirlenmesinde emsal alınacak Devlet memuru kadrolarının sınıf ve unvanlarını belirlemiştir. Üst kurulların emsal kadroları hakkında memurunyeri.com olarak yaptığımız haberi inceleyebilirsiniz.

Aralarında Sermaye Piyasası Kurulu’nun da yer aldığı düzenleyici ve denetleyici kurumlardaki “memur” kadrosunun emsali kadro unvanı da “memur” olarak belirlenmiştir.

Bakanlar Kurulu, emsalini belirlediği kadro ve pozisyonlarda istihdam edilen personele, ilgili mevzuatı uyarınca ödenen her türlü maaş, aylık, ücret, ek ücret, prim, zam, tazminat, ikramiye, fazla çalışma ücreti, kâr payı ve her ne ad altında olursa olsun yapılan diğer ödemeler ile sosyal hak ve yardımlar kapsamında yapılan bütün ayni ve nakdi ödemelerin bir aylık toplam net tutarının, emsal olarak belirlenen Devlet memuruna ilgili mevzuatında kadrosuna bağlı olarak mali haklar ile sosyal hak ve yardımlar kapsamında yapılması öngörülen ödemelerin bir aylık toplam net tutarını geçemeyeceğini de karara bağlamıştır.

Buna göre, Sermaye Piyasası Kurulu’nda “memur” unvanlı kadrolara 15.01.2012 tarihinden sonra atanacak personele yapılabilecek ödemelerin üst sınırı, eğitim düzeyleri ve hizmet süreleri itibariyle aynı durumda olan diğer kurumlardaki 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi “memur” unvanlı personele yapılan ödemeler esas alınacak.

Aylık ücretleri ne kadar olacak?

SPK’da “memur” kadrosunda 9 uncu derecenin 1 inci kademesinden göreve başlayacak bekar (ya da eşi çalışmayan) ve çocuksuz personel; 2013 yılı içerisinde aylık net 1.783.-TL, 2014 yılı itibariyle de (2013 yılı sonunda enflasyon farkı zammı olmaması durumunda)  aylık net 1.909.-TL ücret alacak.  

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.