logo yeni

MEB 87 ALANDA 40 BİN ÖĞRETMEN ALIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen1Milli Eğitim Bakanlığı, 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde 87 alanda 40.000 öğretmen atayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre;

-İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Ataması yoluyla öğretmen alımı yapılacak.

-KPSSP10 ve KPSSP121 puanları kullanılacak.

-Başvurular, internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yapılabilecek ve 02- 06 Eylül 2013 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatılacak.

-Atamalar 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak.

-Ataması yapılan adaylar 11 Eylül 2013 tarihinden itibaren atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle birlikte başvurarak göreve başlayacaklar.

MEB Duyurusu:

"Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarına İlk Atama, Açıktan ve Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Millî Sporcuların Ataması kapsamında 87 alanda 40.000 öğretmen ataması yapılacaktır. Atama yapılacak alanlar ve kontenjanlar ek listede belirtilmiştir.

Öğretmen olarak atanacaklarda aranacak şartlar, alanlar itibarıyla belirlenen KPSSP10 ve KPSSP121 taban puanları, başvuru yeri ve şekli, zamanı, atama yapılacak eğitim kurumları, atamalar ve diğer hususlara ilişkin açıklamalar Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Adaylar başvurularını; internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan yaparak, 02 -06 Eylül 2013 tarihleri arasında il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklardır. 

Onaylatılmayan başvurular geçersiz olacaktır.

Atamalar 09-10 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Ataması yapılan adaylar 11 Eylül 2013 tarihinden itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne gerekli belgelerle birlikte başvurarak göreve başlayabileceklerdir.

Kamuoyuna önemle duyurulur."

Atama Yapılacak Alanlar İle Başvuruya Esas Olacak Taban Puan Ve Kontejan Çizelgesi

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.