logo yeni

SÖZLEŞMEYLE 2000 HEMŞİRE İSTİHDAM EDİLECEK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

hemsireÜniversitelerdeki hemşire sıkıntısını kapatmak için Maliye Bakanlığı harekete geçti. Bakan Şimşek, bu amaçla hemşire yetersizliği tespit edilen üniversite hastanelerine 2 bin sözleşmeli hemşire pozisyonu vermeyi düşündüklerini belirtti.

Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, üniversite hastanelerinin hemşire sayılarının desteklenmesi ve sağlık hizmet sunumunun kalitesinin artırılması amacı ile yatak sayısı ve doluluk oranı, yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler ve acil servislerin kapasiteleri dikkate alınacak. Bu amaçla halen Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri arasında bir çalışma yürütüldüğü belirtiliyor.

Bakan Şimşek’in açıklamalarına göre, söz konusu çalışma sonucunda, 2013 yılı itibariyle hemşire yetersizliği tespit edilen üniversiteler bünyesindeki hastanelere, 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca 2 bin adet sözleşmeli hemşire pozisyonunun verilmesinin uygun görüldüğü anlaşılıyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.