logo yeni

KAMU İHALE KURUMUNA ALINACAK PERSONEL VE MAAŞI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel1Kamu İhale Kurumu, sözlü sınavla; Avukat, Programcı, Büro Görevlisi ve İletişim Görevlisi kadrolarına personel alacak.  Sınava, KPSS 3 ve KPSS 93 puan türlerinden 80 ve üzeri puan almış olan adaylar 24 Haziran – 05 Temmuz 2013 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek. Sınav ilanı için tıklayınız…

KİK personelinin statüsü

Kamu İhale Kurumunun teşkilat yapısını da düzenleyen 4734 sayılı Kamu İhale Kanununa göre;                   

-Kurum personeli, bu Kanunda belirtilen hükümler dışında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbidir.

-Kurum personelinin ücretleri ile diğer malî ve sosyal hakları, Kamu İhale Kurulunun önerisi ve Maliye Bakanlığının görüşü üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktar, usul ve esaslar çerçevesinde belirlenir.

Ancak, 15.01.2012 tarihinden sonra Kamu İhale Kurumunda görev alacak personel hakkında bu hükümler uygulanmamaktadır.

666 sayılı KHK ile değişiklik yapıldı

2011 yılında çıkarılan ve 375 sayılı KHK’ya ek düzenleme getiren 666 sayılı KHK,  15.01.2012 tarihinden sonra üst kurullarda görev alacak personele ücret, mali ve sosyal haklar kapsamında yapılacak olan ödemelerde,  emsal personelin esas alınmasını öngörmüş ve bazı personelin emsalini belirlerken, diğer personele emsal belirleme yetkisini de Bakanlar Kuruluna bırakmıştı.

Bu çerçevede, 05.12.2012 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı ile, üst kurullarda 15.01.2012 tarihinden sonra görev alacak personelden, emsali belirlenmemiş olanların mali hakları ile sosyal hak ve yardımlarının belirlenmesinde emsal alınacak Devlet memuru kadroları belirlenmişti.

Böylelikle, üst kurullarda görev alacak personele yapılabilecek ödemelerin üst sınırının tespitinde, emsal olarak belirlenen kadro unvanında bulunan ve eğitim düzeyi ile hizmet süresi itibarıyla aynı durumda olan memura yapılan ödemeler esas alınmaktadır.

KİK’in sınavla alacağı personelin emsal unvanları ve ücretleri

Kamu İhale Kurumuna sözlü sınavla alınacağı duyurulan personelin emsali personel ile  bu personele ödenecek aylık net ücretlere ilişkin bilgiler şu şekildedir.

KADRO UNVANI

EMSALİ

EĞİTİMİ

AYLIK D/K

AYLIK NET ÜCRET

Avukat

Avukat

Lisans

9/3

2.554,56

Programcı

Programcı

Lisans

8/1

1.853,45

Büro Görevlisi

Memur

Lisans

9/1

1.716,89

İletişim Görevlisi

Memur

Önlisans

10/2

1.715,82

Not: Tablodaki aylık derece ve kademeler örnek rakamlardır. Aylık hesaplamasında 2013 ilk 6 ayı için geçerli belirlemeler esas alınmıştır. Personelin bekar ve çocuksuz olduğu varsayılmıştır. 

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.© 

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.