logo yeni

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI UZMAN YARDIMCISI MI ALACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

gumruk bakanligi657 sayılı Devlet Memurları Kanununun geçici 39 uncu maddesiyle ihdas edilen uzman ve uzman yardımcısı kadrolarından bir kısmının Gümrük ve Ticaret Bakanlığına tahsis edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı yürürlüğe girdi.

11.10.2011 tarihli ve 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile; Adalet, Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ve Bakanlar Kurulunca belirlenen bakanlık bağlı kuruluşlarında uzman ve uzman yardımcılıkları ile bakanlıkların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin “Ortak Hükümler” bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendinde belirtilen merkez teşkilatına ait uzman ve uzman yardımcısı unvanlı kadrolarda kullanılmak üzere genel idare hizmetleri sınıfından üçüncü dereceli ikibin adet uzman, dokuzuncu dereceli üçbin adet uzman yardımcısı kadrosu ihdas edilmişti.

Bu kadroları derece ve unvan değişikliği yapmak suretiyle anılan bakanlıklar ve kurumlara tahsis etmeye, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulu yetkili kılınmıştı.

Bu çerçevede, Bakanlar Kurulu tarafından çeşitli tarihlerde verilen Kararlarla, ihdas olunan uzman ve uzman yardımcısı kadrolarının kamu kurum ve kuruluşlarına tahsisi yapılmaktadır.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 25/3/2013 tarih ve 2013/4580 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla da, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına toplam 150 kadro tahsis edilirken, bunlardan 90 adet kadronun uzman yardımcısı olması, sınav için hazırlık şeklinde yorumlandı.  

 gumruk kadro

 memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.