logo yeni

BİLGİSAYAR İŞLETMENİ KADROLARI NEDEN BOŞ KALDI?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

bilgisayarisletmeni80 "Bilgisayar İşletmeni" kadrosu için yapılan sınav duyurusu sonucunda, sınavın sözlü aşamasına katılabilecek kişi sayısının kadro sayısına göre çok düşük seviyede kalması, Mecliste soru önergesine konu edildi.

Milletvekili Ali ÖZ tarafından verilen soru önergesinde, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 17 Ocak 2013 tarihinde 80 “Bilgisayar İşletmeni” kadrosu için ilana çıkıldığı; ilanda sadece Dumlupınar Üniversitesinde mevcut bulunan ve mezun sayısı çok az olan “Bilgisayar Operatörlüğü” mezunlarına yer verildiği; yapılan sınav sonucunda toplam 160 adayın sözlü sınava çağrıldığı ancak sınava başvurabilecek kişi sayısının 22’de kaldığı belirtilerek, konu hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati YAZICI tarafından şu sorulara cevap verilmesi istendi.

“1-Yapılan bu sınavla; Üniversitelerimizin “bilgisayar teknolojisi ve programlama”,  “bilgisayar programcılığı” bölümlerinden mezun olan ve ham puanı yüksek olan yüzlerce mezun mağdur olmuşlardır. Bu mağduriyetin giderilmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?

2-Boş kalan 60 kişilik kadro için yeniden sınava çağırma işlemi yapılacak mıdır?”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.