logo yeni

SAĞLIK BAKANLIĞI, ÇEŞİTLİ POZİSYONLARDA 3.714 PERSONEL ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

saglik2Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları olan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere, 4/B sözleşmeli statüsünde çeşitli pozisyonlarda 3.714 personel alınacak.

Alınacak personelin 397’si kura ile, 3.317’si ise merkezi yerleştirme sonucuna göre atanacak.

Kura sonucuna göre yapılacak atamalar

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 77 eczacı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerine 104 diş tabibi, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerine 164 diş tabibi ve 52 eczacı alınacak.

16 Mayıs 2013 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek kura sonucuna göre yapılacak atamalar için kura başvuruları 22 Nisan2013 tarihine kadar http://yonetim.sb.gov.tr/ internet sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS1–PBS2) bölümünden yapılabilecek

ÖSYM tarafından yapılacak yerleştirme sonucuna göre yapılacak atamalar

Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri ve diğer sağlık lisansiyerlerinin atanabileceği toplam 3.317 adet 4/B sözleşmeli pozisyonuna ise ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek merkezi yerleştirme sonucuna göre atama yapılacak.

Adaylar, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayınlanacak kılavuz çerçevesinde tercihlerini 30 Nisan-5 Mayıs 2013 tarihleri arasında, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak.  

Kura ve merkezi yerleştirme sonucuna göre atama yapılacak pozisyonlar.

saglik

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.