logo yeni

4000 İNFAZ VE KORUMA MEMURU ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına intikal ettirilen "Ceza İnfaz Kurumları Güvenlik Hizmetleri Kanunu" tasarısı ile cezaevlerinde kullanılmak üzere, Adalet Bakanlığı taşra teşkilatına, 28995 kadro ihdas edilmesi düşünülüyor.

Ayrıca, yasa tasarısına konulan geçici madde ile bu tasarının yasalaşması halinde ihdas edilecek kadrolardan bir kısmına bütçe kanunu hükümlerine tabi olmaksızın personel alınabilmesi için madde konuldu.

Tasarının geçici 2 inci maddesi 3 üncü fıkrasında “Bu Kanun ile Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına ihdas edilen kadrolardan güvenlik hizmetlerinde kullanılmak üzere 4.000 adedine 6363 sayılı 2013 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunundaki sınırlara tabi olmadan açıktan veya naklen atama yapılabilir.” hükmüne yer verildi.

Yasa tasarısının hükümete ait bir tasarı olduğu ve bu sebeple büyük bir ihtimalle yasalaşacağı hususunu göz önünde tutarsak, 2013 yılı içinde muhtemelen büyük bir kısmı infaz ve koruma memurundan oluşmak üzere 4000 civarında personel alınacak.

Tasarının diğer maddeleriyle ilgili incelememize yarın sitemizde yer vereceğiz.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.