logo yeni

ADALET BAKANLIĞI 3301 PERSONEL ALIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Adalet Bakanlığına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre 694 kadrolu, 4/B maddesine göre 2.169 sözleşmeli olmak üzere toplam 2.863 zabıt katibi alınacak.

Adli ve idari yargıda çalıştırılmak üzere göreve alınacak olan zabit katipleri, Adalet Komisyonları tarafından yapılacak uygulamalı ve sözlü sınav neticesinde belirlenecek.

Zabıt katipliği sınavına başvuracakların, 2012 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS-2012), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekecek.

Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olanlar ile, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olanlar zabıt katipliği için başvuruda bulunabilecek.

Başvuruları 25 Şubat 2013 günü başlayıp, 6 Mart 2013 Çarşamba günü mesai saati bitiminde sona erecek olan sınavın “uygulama” aşaması 23 Mart 2013 tarihinde, “sözlü” aşaması ise30 Mart 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.

Ayrıca Bakanlık kadrolu olarak 7 adet mütercim, 70 adet koruma ve güvenlik görevlisi, 13 adet şoför ile sözleşmeli olarak 348 mübaşir alacak.

Zabıt katibi sınav duyurusu için tıklayınız…

Mütercim, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför duyurusu için tıklayınız…

Mübaşir sınav duyurusu için tıklayınız…

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.