logo yeni

TARIM DANIŞMANLARI NİHAYET ALINIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının alacağı 2600 tarım danışmanı için takvim belirlendi. Başvurular 27-31 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

Tarım Danışmanı Nedir? başlıklı yazımız için tıklayınız... 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde (il/ilçe/köy/beldelerde) istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli 1044 Mühendis ve 1556 Veteriner Hekim alacak.

Tercih işlemleri 27 Aralık 2012 tarihinde başlayacak, 31 Aralık 2012 tarihinde sona erecek. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/6 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer alacak. Kılavuz, 27 Aralık 2012 tarihinden itibaren ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak.

Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılmış olan 2012-KPSS Lisans’a girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekecek.

ÖSYM tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER, ''Veteriner hekim, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisi ile diğer tarımla ilgili branşlarda alacağımız 2 bin 600 kişi Ocak ayında köylerde tarım danışmanı olarak göreve başlayacak. Bunların çoğunluğunu gıda mühendisleri oluşturacak. Bakanlığın sitesinde müracaatlara ilişkin ayrıntılı bilgi yer alacak. Adayların ÖSYM'ye yapacakları başvuruda Türkiye'nin hangi il, hangi ilçe, hangi köyünde görev yapacağına ilişkin bilgi de yer alacak. Puan ve tercihlerine göre yerleştirmeye tabi tutulacaklar. Başvurusu onaylanan 2 bin 600 teknik eleman köylerde tarım danışmanı statüsünde çalışacak'' dedi.

Duyuru ve ayrıntılar için tıklayınız…

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.