logo yeni

calisanlar2 copy

EMNİYET PERSONELİ ADAYLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

polis2Bugün (24 Nisan 2020) yayımlanan yönetmeliklerle; Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde bazı değişiklikler yapıldı.

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde yapılan değişikler

Polis Meslek Yüksekokullarına alınacak öğrencilerle ilgili usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre:

**Polis Meslek Yüksekokulu giriş sınavlarına başvuran erkek adaylardan, askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge istenmeyecek.

**Geçici kayıt sırasında çağrılacak yedek adaylardan, Askeralma Kanununa göre silah altında bulunması nedeniyle müracaat edemeyenlerin hakları saklı kalacak. Geçici kaydı yapılamayan bu adaylar, müracaatları halinde bir sonraki Yüksekokul eğitim programı planlamasına dahil edilecek.

**Askeralma Kanununa göre silah altında bulunduğu için zamanında kayıt yaptıramayan adayların hakları saklı kalacak.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yapılan değişikler

Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencilerde aranılacak şartlar ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre:

**Polis Meslek Eğitim Merkezlerine giriş sınavlarına başvuran erkek adaylarda, intibak eğitiminin başladığı tarih itibarıyla Askeralma Kanununa göre silahaltında bulunmamak şartı aranmayacak ve askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge istenmeyecek.

**Geçici kayıt sırasında çağrılacak yedek adaylardan, Askeralma Kanununa göre silah altında bulunması nedeniyle müracaat edemeyenlerin hakları saklı kalacak. Geçici kaydı yapılamayan bu adaylar, müracaatları halinde bir sonraki POMEM eğitim programı planlamasına dahil edilecek.

**Askeralma Kanununa göre silah altında bulunduğu için planlandıkları POMEM'lere süresi içinde kayıt yaptırmayan adayların hakları saklı kalacak. 

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde yapılan değişikler

Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde verilecek eğitim ve öğretime ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre:

**POMEM öğrencilerinin başarı sıralamasının belirlenmesinde esas alınan mesleki eğitim başarı puanı oranı %80’den %70’e indirilirken, disiplin notu oranı ise %20’den %30’a yükseltildi. 

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş Ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde yapılan değişikler 

Polis Amirleri Eğitimi Merkezine giriş ve yapılacak eğitime ilişkin usul ve esasları düzenleyen Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre:

**Polis Amirleri Eğitimi Merkezine giriş sınavlarına başvuran erkek adaylarda, intibak eğitiminin başladığı tarih itibarıyla Askeralma Kanununa göre silahaltında bulunmamak şartı aranmayacak ve askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge istenmeyecek.

**Geçici kayıt sırasında çağrılacak yedek adaylardan, Askeralma Kanununa göre silah altında bulunması nedeniyle müracaat edemeyenlerin hakları saklı kalacak. Geçici kaydı yapılamayan bu adaylar, müracaatları halinde bir sonraki PAEM eğitim programı planlamasına dahil edilecek.

**PAEM öğrencilerinin başarı sıralamasının belirlenmesinde esas alınan mesleki eğitim başarı puanı oranı %80’den %70’e indirilirken, disiplin notu oranı ise %20’den %30’a yükseltildi.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.