logo yeni

KPSS TERCİHİNİ YAPAMADI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

22 Eylül tarihinde yapılan ortaöğretim/önlisans KPSS sınavına giren Özcan Bayram, sınav sonucu açıklanmadığı için tercih yapamadı. KPSS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte ÖSYM'nin sitesini kontrol eden Özcan Bayram, "sınav kağıdı incelemeniz devam etmektedir" uyarısıyla karşılaştı.

Sikayetvar.com'a yazdığı şikayeti ile gündeme gelen Özcan Bayram gönderdiği şikayetinde "2012 kpss önlisans sınavına katıldım, 2010 kpss ye girdiğim içi sınav kaydımı ösym sayfasından yaptım yani 2012'de herhangi bir güncelleme de yapmadım. 22 eylül 2012 de sınava sorunsuz bir şekilde girdim ve sınav bitimine kadar da herhangi bir anormal durumum olmadı. Normal bir şekilde sınavı bitirip salondan ayrıldım.

Bütün sorun bundan sonra başladı şöyle ki : sınav sonuçları açıklandığı tarihte sorgulama sayfasına girdiğimde "sınav kağıdı incelemeniz devam etmektedir" diye bir uyarıyla karşılaştım. Bunun geçici bir hata olduğunu zannettim ama hiç de öyle olmadı. Bu şikayeti yazdığım ana kadar hala aynı yazı karşıma çıkmakta." ifadeleriyle şikayetini dile getirdi.

Bayram "ÖSYM'ye sorunu aktardığımda genel amaçlı bir dilekçeyle başvurmamı söylediler. Bilgi edinme sistemine de aynı sorunlarımı yazdım. Bana dönüş olarak 'İlgi başvurunuzdaki konu hakkında daha önce Merkezimize ulaşan dilekçeniz işleme alınmış olup, gerekli inceleme yapıldıktan sonra adresinize cevap gönderilecektir' yanıtı geldi." dedi.

"ÖSYM'den beklemem gerektiği söyleniyor fakat birçok aday tercihini yaptı hatta memur kadrosuna yerleştirildi. Daha ne kadar bekleyeceğim" diyen Bayram,  "Bir yetkili 'Tutanak tutulmuştur siz bilemezsiniz' gibi şeyler de söyledi.Ben de ben tutanak tutulsa bilirim herhalde siz benden daha iyi mi bileceksiniz benim sınavımı  diyerek yanıt verdim.  Tercih zamanı geldi geçti hatta tercih edenlerin  sonuçları dahi açıklandı ama benim sorunum ilk günkü gibi değişen bir  şey yok. Bana bu konuda yardımcı olacak birini bulamadım.Alacağım puanla belki de bir yerlere yerleşemezdim ama sınav sonucumu öğrenmek beni hakkımdı sanırım. Gerçi bu anormal durumu düzeltemezsem ben bir daha girsem sınava korkuyorum ÖSYM yine bizim kağıdı incelemeyi bitiremeyecek" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.