logo yeni

calisanlar2 copy

İNFAZ KORUMA MEMURLUĞUNA GİRİŞ SINAV USULÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

infaz koruma memuruAdalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilâtı ile bağlı kuruluşlarına ilk defa Devlet memuru olarak atanacakların seçimine ilişkin usul ve esasları da düzenleyen Yönetmelikte bazı değişiklikler yapıldı.

 “Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği”nde değişiklik yapan Yönetmelik bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Değişiklikle, infaz ve koruma memurluğu giriş sözlü sınavına çağrılacak aday sayısı azaltıldı.

Yapılan değişikliklere göre;

**İnfaz ve koruma memuru alımı için açılacak sözlü sınavlara, merkezi sınavda alınan puanlar esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 5 katı kadar aday çağırılacak. Değişiklik öncesinde, ilan edilen kadro sayısının 10 katı kadar aday sözlü sınava çağrılıyordu.

**Boy ve kilo şartı aranan unvanlar için açılacak sözlü sınavlara, ilân edilen kadro sayısının 5 katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar katılabilecek. Değişiklik öncesinde, ilan edilen kadro sayısının 10 katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılabiliyordu.

ADALET BAKANLIĞI MEMUR SINAV, ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 10/7/2003 tarihli ve 25164 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında yer alan “, infaz ve koruma memuru” ibareleri yürürlükten kaldırılmış ve aynı maddenin dördüncü fıkrasında yer alan “on” ibaresi “beş” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.