logo yeni

38 PUANLA YERLEŞTİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

KPSS 2012 / 2 yerleştirmelerinde açıklanan taban ve tavan puanlar incelendiğinde ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Özellikle az sayıda mezun veren okul mezunları oldukça düşük puanlarla kamuda memur ya da sözleşmeli olma şansını yakaladılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığının restoratör ihtiyacını karşılamakta sıkıntı çektiği, bazı kontenjanların boş kaldığı görülürken, Çorum'daki kontenjana 38,31263 puanla yerleştirilen aday lisans mezunları arasındaki en düşük puanla yerleştirilen aday oldu. Diğer restoratör kontenjanlarına yerleştirilmek için de aynı şekilde 50 puan civarının yeterli olduğu görüldü. Bakanlık restoratör kadrosu için "Restorasyon lisans yada Taşınabilir Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım, Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım lisans programlarından birinden mezun olmak." şartı aramıştı.

Aynı şekilde hemşire, grafiker, heykeltıraş, kütüphaneci, diyetisyen, ebe, fizyoterapist kadrolarına düşük puanlarla yerleştirmeler yapılırken, boşta kalan sekreter  kadroları "Büro Yönetimi ve Sekreterlik lisans programı" mezunu sıkıntısı çekildiğini gösterdi.

Önlisans mezunları arasında ise 63,40695 puanla PTT Genel Müdürlüğü dağıtıcı pozisyonuna en düşük puanla yerleştirmenin yapılırken, bir kişinin 100 puanla Gençlik ve Spor Bakanlığı Ankara Merkez'e bilgisayar işletmeni olarak yerleştirildiği görüldü.

Ortaöğretim mezunları arasından ise Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Van Merkez'deki istidlalci kadrosuna 61,85675 taban puanla yapılan yerleştirme en düşük yerleştirme olurken, 100 puanla bir kişinin Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahüt A.Ş. 'ye  dağıtıcı pozisyonunda yerleştirildiği anlaşıldı.

 logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.