logo yeni

calisanlar2 copy

POLİS EĞİTİM MERKEZLERİ İLE POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARINA GİRİŞ ŞARTLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

polis2Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencilerde aranan şartları belirleyen “Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği” ile Polis Meslek Yüksekokullarına alınacak öğrencilerde aranan şartları belirleyen “Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği”nde bazı değişiklikler yapıldı.

Yapılan değişikliklerle, Polis Eğitim Merkezleri ile Polis Meslek Yüksekokullarına girişte adaylardan istenen belge sayısı azaltılırken, Polis Meslek Yüksekokullarına girişte aranan yaş şartı da küçültüldü.

Yapılan değişiklikler

**Polis Eğitimi Merkezlerine girişte öğrenci adaylarından istenmekte olan; “Diplomanın veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi”, “KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı” ile “Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu” artık istenmeyecek.

**Polis Meslek Yüksekokullarına girişte öğrenci adaylarından istenmekte olan; “Diploma veya bitirme belgesinin aslı veya arkalı önlü olmak üzere Kurumca onaylı örneği ile öğrenimi devam eden adaylar için son sınıfta bulunduğunu gösterir öğrenci belgesinin Kurumca onaylı örneği” ile “Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu” artık istenmeyecek.

**Polis Meslek Yüksekokullarına girişte, öğrenci adaylarında aranan; “sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış  olmak” şartı, “sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış  olmak” şeklinde değiştirildi.

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ GİRİŞ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 6/6/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c), (ç) ve (ğ) bentleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI GİRİŞ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 17/5/2008 tarihli ve 26879 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (e) bendinde yer alan “31 Aralık” ibaresi “1 Ocak” şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) ve (g) bentleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.