logo yeni

ADALET BAKANLIĞI 6111 PERSONEL ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme5Adalet Bakanlığından yapılan duyurulara göre, Bakanlık teşkilatı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli olarak çalıştırılacak 6.111 personel alımı gerçekleştirilecek.

Adalet Bakanlığı  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 2250 sözleşmeli zabıt katibi (EK-1/A) ve 250 sözleşmeli mübaşir (EK-1/B) olmak üzere toplam 2500 personel alımı yapacak.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ise ceza infaz kurumları için sözleşmeli pozisyonda istihdam edilmek üzere 3.222 infaz ve koruma memuru, 89 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 58 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 91 teknisyen, 75 destek personeli (şoför), 42 destek personeli (aşçı), 34 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 3.611 personel alımı yapacak.

Adalet Bakanlığının ilanına ulaşmak için tıklayınız.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün ilanına ulaşmak için tıklayınız.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.