logo yeni

400 KADROYA SOSYAL GÜVENLİK DENETMEN YARDIMCISI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel10Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna atama yapmak amacıyla giriş sınavı (sözlü) açtı.

Sınava ilişkin bilgilerden bazıları özetle şöyle:

*Eğitim şartı: En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık, matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan eğitim durumları itibariyle aranan KPSS puanına sahip olanlar sınava başvurabilecek.

*KPSS puan şartı: Adayların, ÖSYM  tarafından  2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P13,  KPSS P23 ve KPSS P42 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmaları gerekecek. Başvuruda bulunan adayların, en yüksek puanı alanlardan başlamak üzere, alınacak personel sayısının 4 katı sözlü sınava çağrılacak.

*Sınav başvuru şekli ve tarihi: Başvurular 17 - 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında, https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresinden  elektronik ortamda yapılacak.

*Sınavın şekli ve tarihi:  Giriş sınavı sözlü olarak, 18-29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

*Alınacak personel sayısı: 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosunun 300 adedine hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümü mezunu olup KPSS P23 ve KPSS P42 puan türüne sahip adaylar arasından; 100 adedi ise matematik, istatistik ve aktüerya bölümü mezunu olup KPSS P13 puan türüne sahip adaylar arasından atama yapılacak.

*Ücretleri:  9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir “Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı”, 2017 yılının ikinci altı ayında 3.546 TL aylık net maaş alabiliyor. Hesaplamaya Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir.

Sınav duyurusu ve ayrıntılar için tıklayınız ...

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.