logo yeni

BOLU BELEDİYESİ İSTEDİĞİ KİŞİYİ İŞE ALABİLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Bolu Belediyesi Başkanlığı, alacağı Müfettiş Yardımcısı için açacağı sınava, adeta belli bir tarife uygun kişilerin başvurmasını istercesine yaptığı duyuruda, gelen itirazlar üzerine düzeltmeler yapıyor.

Bolu Belediyesi Başkanlığı 9 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla,  Müfettiş Yardımcısı kadrosunda görevlendirilmek üzere 1 (bir) kişilik Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı yapacağını duyurdu.

İlk duyuruda, sınava başvuracak kişinin; 2011 KPSS' ye girmiş olması, Açık Öğretim Fakültesi mezunu olmaması, yerel yönetimlerde 2 yıl çalışmış ve hala çalışıyor olması istendi.

Ancak bu şartların mevzuata uygun olmaması ve çok dikkat çekmesi nedeniyle gelen itirazlar üzerine, şartlarda iki defa değişikliğe gidildi.

Yapılan bir kısım değişiklikler sınava daha çok adayın başvurmasına imkan tanırken, bazı değişiklikler ise başvuruların sınırlı olmasına yönelik yapıldı.  Bir yandan, Açık Öğretim Fakültesi mezunu olanlar ile KPSS 2012 puanına sahip olanların  da sınava başvurması sağlanırken, öte yandan zaten uygun olmayan "yerel yönetimlerde hangi statüde olursa olsun 2 yıl çalışmış olmak" şartı daha da ağırlaştırılarak "657 sayılı Kanuna tabi olarak 2 yıl çalışmış olmak" şartına bağlandı.

Sınava giriş şartları değiştirildi 

Sınava ilişkin yapılan ilk duyuruda, sınava katılabilmek için;

"b) En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl eğitim veren ve denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışı eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak. (Açık öğretim Fakülteleri hariç)

c) ÖSYM tarafından yapılan 2011 yılında yapılan KPSS (AGrubu) (KPSS-P 27) , (KPSS-P29) (KPSS-P 35) , (KPSS-P40), (KPSS-P 65), (KPSS-P 99) puan türlerinin bir tanesinden 75 ve daha yukarı puan almış olmak.

g) Yerel yönetimlerde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve sınav ilan tarihinde yerel yönetimde çalışıyor olmak,"

Sınava katılabilmek için "ÖSYM tarafından yapılan 2011 yılında yapılan KPSS (AGrubu) (KPSS-P 27) , (KPSS-P29) (KPSS-P 35) , (KPSS-P40), (KPSS-P 65), (KPSS-P 99) puan türlerinin bir tanesinden 75 ve daha yukarı puan almış olmak"

şartları da arandı.

Ancak, 14 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla, sınava girebilmek için aranan şartlar arasında belirtilen (c) fıkrası;

"ÖSYM tarafından 2011 ve 2012 yılında yapılan KPSS (A Gurubu) (KPSS-P 27), (KPSS-P 29) (KPSS-P 35), (KPSS-P 40), (KPSS-P 65), (KPSS-P 99) puan türlerinin bir tanesinden 75 ve daha yukarı puan almış olmak" şekline değiştirildi.

Aradan 3 gün geçtiktan sonra 17 Kasım tarihli Resmi Gazete'de (bugün) yayımlanan ilanla,

sınava girebilmek için aranan şartlar arasında belirtilen (b) ve (g) fıkraları da;

b) "En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile en az dört yıl eğitim veren ve denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışı eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak"

g) "657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi yerel yönetimlerde en az 2 yıl bilfiil görev yapmış olmak"

şeklinde değiştirildi.

 

-İlk ilan metni için, tıklayınız.

-1. düzeltme ilanı için, tıklayınız.

-2. düzeltme ilanı için, tıklayınız.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.