logo yeni

DPB, SOSYAL HİZMET KAPSAMINDA 3220 ATAMA YAPACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ise girme 2Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, sosyal hizmet kapsamındaki bireylerin istihdamı için 3.220 atama yapılacak.

Devlet koruması altındaki çocukların kamuya atanması kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında boş bulunan 3.220 kadro ve pozisyona yerleştirme yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından "Devlet Koruması Altındaki Çocukların Kamuya Atanması" ile ilgili yapılan açıklamada, "2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için Devlet Personel Başkanlığınca 30 Aralık 2016-13 Ocak 2017 tarihleri arasında adayların tercihleri alınacaktır. Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşlarının toplam 3 bin 220 kadro/pozisyonuna yerleştirme yapılması planlanmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamaya göre hak sahiplerinden;

***Ortaöğretim (lise), ön lisans ve lisans düzeyinden mezun olanların yerleştirmeleri KPSS sonuçlarına göre;

***İlkokul, ortaokul ve ilköğrenim mezunlarının yerleştirmeleri ise kura sonucuna

göre gerçekleştirilecek.

Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;

1234 adedine KPSS sonuçlarına göre,

1986 adedine Kura Sonuçlarına göre,

yerleştirme yapılacak.

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu 30/12/2016 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tr adresinde yayımlanacak. 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.