logo yeni

calisanlar2 copy

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MEMUR OLMAK İSTEYENLERİ UYARDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

cevre ve sehircilikÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet memuru olmak isteyen vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakanlığa ait mühür ve ıslak imzaların taklit edilerek işe girmek isteyen vatandaşların dolandırıldığı yönünde ihbar alındığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Devlet memuru olmak isteyen vatandaşlara para karşılığı kamu kurumlarına yerleştirme vaadinde bulunan dolandırıcıların, Bakanlığımıza ait olduğunu iddia ettikleri renkli bakanlık logolu, görevli bürokratların isimleri bulunan, mühür ve ıslak imzaların taklit edildiği evrakları kullanarak istedikleri ücret karşılığında sahte atama onayları hazırlanarak vatandaşları dolandırdığı yönünde ihbar yapılmış olup bu kişilerin cezalandırılması için gerekli işlemler başlatılmıştır.

Bakanlığımız işe alım şartları ve süreçleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda ve ilgili mevzuatta belirtildiği şekilde yapılmakta olup vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılara itibar etmemesi önemle rica olunur.”

 

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.