logo yeni

KPSS TERCİHLERİ BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Yarın başlayacak olan KPSS 2012-2 yerleştirmeleri yaklaşırken memur adaylarını da heyecan sardı. ÖSYM yaklaşan tercihler için yayınladığı basın açıklamasında:

“Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Adaylar tercihlerini 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Açıklamadan da anlaşılacağı üzere bu yerleştirmeler tamamen elektronik ortamda gerçekleşecek olup adayların bu konuda dikkat etmeleri gereken hususlar vardır.

Elektronik ortamda gerçekleşecek tercih işlemleri sırasında mümkünse tercihlerinizi kendi bilgiyasarınız ya da güvenilir bir bilgisayardan yapın. 

Elektronik tercih yaparken adaylarımıza en önemli tavsiyemiz tercihlerinizi kesinlikle son güne bırakmayın. Yukarıdaki açıklamada göreceğiniz üzere ÖSYM tercih süresinin uzatılmayacağını üstüne vurgu yaparak ifade etmiştir.Geçmiş tercih dönemlerinde yaşanan olaylar bize gösterdi ki, son güne tercih bırakan adaylarımız ÖSYM’nin sitesine yoğun şekilde girmeye çalışınca site kilitlenmekte, dolayısıyla tercihlerini yapmakta büyük sıkıntılar yaşayıp ÖSYM’den sürenin uzatılmasını talep etmekteler. Ayrıca, son gün yaşayabileceğimiz insani sıkıntılardan(ölüm, kaza vb.) dolayı tercih yapma fırsatı bulamayabileceğimizi de unutmamamız gerekir. Bu sebeplerle geçmişte yaşanan sıkıntıları da göz önünde bulundurarak adaylarımıza  son tercih gününden bir gün önce tercihlerini bitirmiş olmalarını tavsiye ederiz.

logokucuk

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.