logo yeni

REKABET KURUMUNA UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

memur 4Rekabet Kurumu Başkanlığı, Rekabet Uzmanı olarak yetiştirilmek üzere çeşitli öğrenim alanlarından mezun adaylar arasından giriş sınavı ile 35 Rekabet Uzman Yardımcısı alacak.

Yazılı ve sözlü olarak yapılacak giriş sınavına ilişkin bazı bilgiler şöyle:

Aranan eğitim şartı

-23 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosuna başvuruda bulunmak için; en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

-9 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; Hukuk Fakültelerinden mezun olmak gerekiyor.

-3 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.,

KPSS Puan türü şartı

2015 veya 2016 Kamu Personel Seçme Sınavından:

-Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; KPSS P49, KPSS P54, KPSS P55, KPSS P73 veya KPSS P77 puan türlerinin herhangi birinden en az (85) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (460) kişi arasına girmek gerekiyor.

-Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; KPSS P11, KPSS P20 veya KPSS P21 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (180) kişi arasına girmek gerekiyor.

-Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; KPSS P1 puan türünden en az (85) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı (60) kişi arasına girmek gerekiyor.

Sınav başvuru tarihleri

Sınava katılmak isteyen adaylar 24 Ekim 2016 – 07 Kasım 2016 tarihleri arasında www.rekabet.gov.tr internet adresindeki “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümde yer alan “Başvuru Formu”nu doldurmak suretiyle başvuruda bulunacak.

Sınavın şekli, tarihi ve yeri

Giriş sınavı yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamada yapılacak.

Yazılı Sınav: 20.11.2016 Pazar günü Ankara’da yapılacak. Sınavda başarılı sayılabilmek için alan bilgisi konularının her birinden en az 65 puan almak kaydıyla ortalama en az 70 puan almak gerekecek.

Yazılı sınavda başarılı olanlar sözlü sınava girebilecek.

Sınavlarda başarılı olan adaylardan sonuç başarı sıralamasına göre ilan edilen kadro sayıları uyarınca toplam (35) kişiye kadar Rekabet Uzman Yardımcısı atanacak.

*Ücretleri

Rekabet Uzman Yardımcılarının aylık ücretleri, ücret göstergesi ve tazminat göstergesi rakamları esas alınarak (Başbakanlık Uzman Yardımcısı emsal alınarak) belirleniyor.

9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Rekabet Uzman Yardımcısı, 2016 yılının ikinci altı aylık döneminde göreve başlaması halinde aylık 3.961 TL net ücret alabilecek. (Maaş hesabına Yabancı Dil Tazminatı dahil edilmemiştir.)

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.