logo yeni

KPSS REKORTMENİ MEMUR DA TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss22010 yılı KPSS rekortmeni olan ve tüm soruları doğru yanıtlayan memur tutuklandı.

Habertürk’ün haberine göre, mezuniyetinden 16 yıl sonra KPSS'ye giren ve tüm soruları doğru yanıtlayarak devlet memuru olan Z.Y. 3 ay önce görevinden alınıp tutuklanırken, rekortmen memurun eşinin de çalıştığı hastanedeki görevinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

Kayseri'de, mezuniyetinden 16 yıl sonra girdiği 2010 KPSS'de 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak devlet memuru olan Z.Y.’nin, 3 ay önce Kayseri İş-Kur Bölge Müdürlüğü'ndeki görevinden açığa alınıp tutuklandığı ortaya çıktı.

KPSS'de yeniden başlatılan soruşturma kapsamında sınavı şaibeli bulunarak cezaevine gönderilen Z.Y.’nin eşi de görev yaptığı hastanedeki görevinden uzaklaştırıldı. Bir hastanede görevli eş R.Y.’de aynı sınavda ful çekmişti. Z.Y.’nin, yine 2010 KPSS'de 115 net soru yanıtlayan ve bir kurumda memur olarak görev yapan İngilizce öğretmenliği bölümü mezunu kardeşi V.Y.’nin de tutuklandığı öğrenildi. Kopya çekilmesi sebebiyle iptal edilen 2010 yılı KPSS'de 350 kişi bütün soruları bilmişti. Bunlardan 70'i karı-kocaydı.(Kaynak/Habertürk)

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.