logo yeni

2016 EKPSS/KURA YERLEŞTİRME İŞLEMİ TAMAMLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

recep tayyip erdogan2016 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzunda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyi kadrolarına, engelli memur yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımı ile gerçekleşen törende, engelli memurlara ilişkin kura çekimi de gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ne Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ, ne PKK ne DAİŞ, ne DHKP-C... Hiçbir terör örgütünün ve onları destekleyen hiçbir gücün, bu birlik ve beraberlik karşısında başarılı olma şansı yoktur" diyerek, ""Başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, vatanımızı parçalayamayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz, ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremeyeceksiniz" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın bu sözleri salonda uzun süre alkışlandı.

Ataması yapılacak 6 bin 113 engelli kamu personeline görevlerinin hayırlı olmasını temenni eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışma hayatlarında da başarı diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizler birer kader mahkumu değilsiniz, sizler her şeyinizle, aklınızla, zekanızla, alın terinizle, bileğinizle, ürettiklerinizle de bu ülkenin kalkınmasına katkıda bulunacak insanlarsınız" ifadelerini kullandı.

Yerleştirmelerde 301 kontenjanın boş kaldığı görülürken ortaya çıkan sayısal veriler ise şöyle açıklandı:

Öğrenim Türü Tercih Yapan Aday Sayısı Kontenjan Sayısı Yerleşen Aday Sayısı Boş Kalan Kontenjan Sayısı
Ortaöğretim 41.294 2.514 2.466 48
Önlisans 7.785 1.340 1.233 107
Lisans 5.525 1.039 893 146

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.