logo yeni

KOPYA ÇEKEREK MEMUR OLANLARIN MAAŞLARI GERİ ALINACAK MI?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

suleyman soyluMesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği protokolünün imza töreninde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 2010 KPSS’de kopya çekerek memur olanlardan maaşların geri alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Bakan Soylu daha önce yaptığı açıklamada, 2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soru çaldığı tespit edilenlerin memuriyetini kaybedeceğini söylemişti. Daha sonra çıkan 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede bu durumdakilerin memuriyetinin iptal edileceğine ilişkin hükme yer verilmişti. Söz konusu hükme ilişkin haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bakan Soylu gazetecilerin yönelttiği soruya şöyle cevap verdi:

"2010 KPSS ile ilgili bir usulsüzlük tespit edilirse bu kişilerin memuriyet hakları sona erecek. Usulsüz atanan memurların aldığı maaşların geri alınmasıyla ilgili bir düzenleme son çıkardığımız KHK'da bulunmuyor. Neticede orada çalışmışlardır. Atanmalarında usulsüzlük tespit edilenler memurluktan ayrılacak ve haklarında cezai işlemler devam edecektir”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.