logo yeni

GÖREVDEN ALINACAK PERSONELİN YERİNE KAÇ PERSONEL ALINACAK?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

naci agbalMaliye Bakanı Naci AĞBAL, FETÖ ile bağlantısı sebebiyle görevden el çektirilen personel yerine alınacak personel sayısı hakkında açıklama yaptı.

Operasyonlar kapsamında görevden alınan personel sayısı 70 bini bulurken, hükümetin yeni personel istihdam stratejisi belli oldu. OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile Bütçe Kanunu’ndaki kısıtlamalara tabi olmadan personel alımı yapılacak.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, konuya ilişkin açıklamasında, “Kurumsal bazda alınacak personel sayısını belirleme konusunda Bakanlar Kurulu’na yetki verildi. Bunlar kendi başlarına hareket etmesin diye. Bazen bakıyorsun, gereksiz yere personel doldurulmuş zaten oraya. Başbakanlık bütün kamu kurumlarından bilgileri toplayacak, ne kadar personel çıkarıldı, ne kadar almak istiyorlar, o listeler oluşturulup, Bakanlar Kurulu kararının arkasına ekleyeceğiz onu ve o personeli alacağız” dedi.

Kamuya alınacak personele ilişkin en kritik alanın öğretmenler olduğunu dile getiren Bakan Ağbal “Prensip olarak öğretmenlerle ilgili zaten ihtiyacımız var. Ne kadar öğretmen çıkarılmışsa aynı sayıda öğretmeni süratle alacağız” diye konuştu.

Diğer kurumlarda ise aynı sayıda alım olmayabileceğine dikkat çeken Ağbal “Kurumların ihtiyaçları önemli. Maliye’de örneğin 2 bin kişi çıkarıldı, ama neden 2 bin kişi alayım ki? Belki bin kişi bana yeterli” şeklinde konuştu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.