logo yeni

calisanlar2 copy

SURİYELİLERE VATANDAŞLIĞI ATANAMAYAN FELSEFE ÖĞRETMENLERİNİN DURUMUYLA ELEŞTİRDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

tbmm3TBMM Genel Kurulunda konuşma yapan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, atanamayan felsefe öğretmenlerinden gelen mektubu okudu.

Arık, mektubu “Atanmayan ve sayıları yüz binleri bulan öğretmenler içerisinde yer alan 30 bini aşkın Felsefe grubu öğretmeninin” gönderdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Atanamadığımız ve özel sektörde de iş bulamadığımız için ilerleyen yaşlarımıza rağmen ailelerimizden ve arkadaş çevremizden maddi destek almak durumunda kalmaktayız. Bu durum, birer yetişkin olarak hem onurumuzu hem de psikolojimizi ciddi şekilde olumsuz etkilemektedir. Ekonomik bağımsızlığımızı kazanamadığımız için yükseköğretimden kalma borçlarımızı ödeyemiyor, aile kuramıyor, günlük ihtiyaçlarımızı karşılayamıyor ve geleceğe dair uzun vadeli planlar kuramıyoruz' Evet, atanmayan öğretmenlerin feryadı böyle. Peki, Suriyeliler için vicdanı sızlayan, onlara iş ve vatandaşlık vermek isteyen, TOKİ’den ev vermeye kalkanlar, atanmayan öğretmenlerimiz için vicdanınız nerede ?” 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.