logo yeni

calisanlar2 copy

SGK MÜFETTİŞ YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel8Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı, 60 adet Müfettiş Yardımcısı kadrosuna atama yapmak üzere sınav açtı.

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada yapılacak.

Konuya ilişkin bazı bilgiler şöyle:

-Eğitim şartı: En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olanlar sınava başvurabilecek.

-Puan şartı: Başvuruda bulunacakların 2015 veya 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında  (KPSS), KPSSP118 puan türünden 80 ve üzerinde puan almış olması ve sınava müracaat eden adaylar içerisinde en yüksek puanlı 300 kişi içerisinde bulunması gerekecek.

-Başvuru tarihi: Başvurular 25 Temmuz 2016 tarihinde başlayıp 5 Ağustos 2016 günü meai bitiminde sona erecek. Başvurular, şahsen veya posta ile yapılabilecek.

-Sınav tarihi: Giriş sınavının yazılı aşaması, 03-04 Eylül 2016 (Cumartesi ve Pazar Günleri) Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Ziyabey Cad. No:6 Balgat/ANKARA adresinde yapılacak. Yazılı sınavı kazananları gireceği sözlü sınava ilişkin yer, gün ve saat ise yazaılı sınav sonuçları ile birlikte açıklanacak.

-Aylık maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir SGK Müfettiş Yardımcısı 2016 yılının ikinci altı ayı içinde göreve başladığında aylık 3.961 TL net ücret alabilecek.

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.