logo yeni

calisanlar2 copy

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen 12Milli Eğitim Bakanlığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da öğretmenleri uzun süreli çalıştırma zorluğunu aşmak için sözleşmeli öğretmen modeli üzerinde çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklama sonrasında Bakanlığın bu konuda yapacağı çalışmanın ayrıntıları beklenirken, sözleşmeli öğretmenleri KPSS puan üstünlüğü ve mülakat yoluyla seçilmesi bekleniyor.

Bakanlığın yaptığı analizler, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine ataması yapılan öğretmenlerin yaklaşık yüzde 60’ının, 1 yıl sonra farklı illere yer değiştirme talebinde bulunduğunu ortaya koydu. Bu nedenle belli bölge ve illerde öğretmen açığı sabit kalıyor. Bölgede görev yapacak sözleşmeli öğretmenlerin uzun dönemli görev yapması için ilk atamaları 2017 yılı şubat ayında yapılacak olan sözleşmeli öğretmenlerin KPSS puan üstünlüğü ve mülakatla seçilmesi planlanıyor.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapacak olan sözleşmeli öğretmenlerin sözleşmesi her yıl yenilenecek. Bu süre bittiğinde performanslarına göre kadroya alınacak. 3 yıl da kadrolu olarak çalışacak olan sözleşmeli öğretmenler, 8 yıldan sonra başka ile tayin isteyebilecek.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.