logo yeni

TERCİHLER DE SINAV KADAR ÖNEMLİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacağı ÖSYM tarafından açıklandı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yılbaşında açıklanan takvim gereğince 19 Kasım ile 28 Kasım 2012 tarihleri arasında ikinci yerleştirmelerin yapılması gerekiyordu. ÖSYM'nin sitesinde yapılan basın açıklaması ile yerleştirmelerde gecikme olmayacağı ve söz konusu tarihler arasında kılavuzun ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

Tercih kılavuzunda ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2012-KPSS Lisans ve 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekmektedir.

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Memur adaylarına yardımcı olabileceğini düşündüğümüz KPSS Tercihlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.