logo yeni

calisanlar2 copy

ÖĞRETMEN ATAMALARI ŞUBATTA OLACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

ogretmen 10TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri devam eden Maarif Vakfı Tasarısı'nın tümü üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacağını belirtti.

Bakan İsmet Yılmaz, konuyla ilgili olarak, "Yeni bir uygulama başlattık, bundan sonraki öğretmen alımını şubatta yapacağız."  ifadelerini kullandı.

Öğretmen dağılımı dengesiz

Öğretmen açığı konusunda da bilgi veren Bakan Yılmaz, şu anda Türkiye'de 67 bin öğretmen açığı olduğu halde, bazı illerdeki öğretmen sayısının, sağlık, mazeret atamaları ve eş tayini gerekçeleriyle ihtiyacın da üzerinde olduğunu belirtti.

Öğretmen atamaları konusunda bilgi veren İsmet Yılmaz şu ifadeleri kullandı:

"Biz, ağustos ayında atama yapmıyoruz. Biz, yeni bir uygulama başlattık. Şubatta atadığımız 30 bin öğretmeni uyum, adaptasyon sürecinden geçiriyoruz ve eylül ayında, yeni eğitim yılıyla birlikte hepsini görevlendireceğiz. Bundan sonraki öğretmen alımını da şubatta ihtiyaçlarımızı dikkate alarak yapacağız."

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.