logo yeni

SGK, SÖZLÜ SINAVLA 400 DENETMEN YARDIMCISI ALACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel10Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, taşra teşkilatında görev yapmak üzere 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosuna atama yapmak amacıyla sınav açtı.

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına ilişkin bazı bilgiler şöyle:

**Eğitim şartı:En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar sınava başvurabilecek.

**KPSS Puan şartı: ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP 113 puan türleri itibariyle 75 ve üzeri puan almış olanlar sınava başvurabilecek. En yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere 1600 aday sınava çağırılacak.

**Sınava başvuru: Başvurular http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr adresinden 6 Haziran - 20 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi 22/06/2016 tarihinde SGK internet sitesinde ilan edilecek ve adaylar sınav duyurusunda belirtilen belgeleri 01/07/2016 tarihi mesai bitimine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına posta ile veya şahsen teslim edecek.

**Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Giriş Sınavı, 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ankara’da sözlü şekilde yapılacak.

**Maaşları: 9 uncu derecenin 1 inci kademesindeki bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı, 2016 yılının ikinci altı aylık dönemi içinde göreve başladığında, aylık net 3.222 TL maaş alabilecek. (Bu maaş rakamına Yabancı Dil Tazminatı dahil değildir.)

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.