logo yeni

KPSS SORUŞTURMASINDA 82 KİŞİ TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

tutuklama 22010 KPSS soruşturması kapsamında nöbetçi mahkemeye sevk edilen 88 kişiden 82’si tutuklandı.

2010 yılında yapılan KPSS’de soruların sızdırılması iddiaları kapsamında geçtiğimiz günlerde başlayan Ankara merkezli operasyonda 88 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan 88 kişi tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken bunlardan 82’si tutuklandı, 6 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlılar hakkındaki suçlamalar ise "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık", "örgütlü sahtecilik" ve "terör örgütü üyesi olma" suçlarından oluşuyor.

13 Mayıs Cuma günü, 2010'da gerçekleştirilen KPSS’de soruların sızdırılması ve kopya iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, Eğitim Bilimleri Testi'nde usulsüzlük yaptığı ileri sürülen 22'si kadın 100 kişi hakkında 35 ilde gözaltı kararı alınmıştı. Şüphelilerden 92'si gözaltına alınırken, gözaltındaki zanlılardan 4'ü hamile olduğu için savcının talimatıyla emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. Gözaltına alınamayan biri kadın 8 şüpheli ise halen aranıyor. Bu şüphelilerden birinin yurtdışında olduğu tespit edildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.