logo yeni

KPSS SONRASI MERKEZİ YERLEŞTİRMELER KALDIRILIYOR MU?

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 3Kamu Personel Seçme Sınavı sonrasında kamu kurumlarının kadrolarına yapılan merkezi yerleştirmelerin kaldırılmasının gündemde olduğu iddia ediliyor.

Halen KPSS sonucuna göre, devlet memuriyetine giriş A grubu ve B grubu kadrolarına göre farklılık gösteriyor. A grubu kadroları için KPSS sınavı sonrasında kurumsal sınavlar sonucuna göre yerleştirme işlemi yapılırken, B grubu kadrolar için ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yoluyla personel temini gerçekleştiriliyor. Konuya ilişkin ayrıntılar için buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ancak alınan duyumlara göre, Ankara’da devam eden çalışmalar ile birlikte merkezi yerleştirme uygulamasının kaldırılması gündemde. Buna göre KPSS yine yapılacak ancak devlet memuriyetine giriş merkezi yerleştirme değil, kurumsal yerleştirme yolu ile olacak.

 Bu süreçte kurumların da KPSS dışında ayrıca yazılı ve sözlü sınav açabileceği söyleniyor. Böyle bir durum gerçekleşirse KPSS B grubu ile A grubu arasında fark kalmayacak ve yapılan yerleştirmelerin objektifliği sorgulanır olacak.

Önümüzdeki günlerde böyle bir çalışmanın gündeme gelip gelmeyeceğini göreceğiz.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.