logo yeni

SÖZLÜ SINAVLA ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR UZMAN YARDIMCISI ALINACAK

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

personel9Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, çeşitli öğrenim alanlarından mezun adaylar arasından sözlü sınavla toplam 65 adet kadroya Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı alacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcılığı giriş sınavına ilişkin bazı bilgiler şöyle:

**Eğitim şartı, KPSS puan türü ve atama yapılacak kadro sayısı

Öğrenim Dalı Kadro Sayısı KPSS Puan Türü
Maden Mühendisliği 6 KPSSP7
Jeoloji Mühendisliği 4 KPSSP7
Petrol Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği 4 KPSSP7
Çevre Mühendisliği 4 KPSSP7
İnşaat Mühendisliği 2 KPSSP7
Makine Mühendisliği 4 KPSSP7
Enerji Sistemleri Mühendisliği 2 KPSSP7
Endüstri Mühendisliği 5 KPSSP7
Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği, 3 KPSSP7
Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 6 KPSSP7
İktisat, Ekonomi, İşletme, Maliye 8 KPSSP54
Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası ilişkiler ve Avrupa Çalışmaları, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi 7 KPSSP36
İstatistik 3 KPSSP25
Hukuk 7 KPSSP21
TOPLAM 65  

**KPSS puan şartı: Sınava başvuracak adayların ÖSYM tarafından, 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS’de, yukarıdaki tabloda belirtilen puan türünden en az 75 puan almış olmaları gerekiyor.

**Başvuru şekli, yeri ve tarihi: Sözlü sınava başvuruları 16/05/2016 tarihinde başlayıp 03/06/2016 tarihinde saat 16.00’da sona erecek. Başvurular, “www.enerji.gov.tr” internet adresinde yer alan başvuru formunun doldurulması ve istenen belgelerin eklenmesi suretiyle, şahsen veya posta yoluyla Bakanlık Personel Dairesi Başkanlığına yapılacak.

**Sınavın şekli, yeri ve tarihi: Giriş sınavı, 20 Haziran - 01 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ankara’da Bakanlık merkez binasında, Sözlü olarak yapılacak.

**Ücretleri: 9 uncu derecenin 1 inci kademesinde olup hizmeti bulunmayan, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz bir Enerji ve Tabii Kaynaklar Uzman Yardımcısı, 2016 yılının ilk altı aylık dönemi içinde göreve başladığında, aylık net 3.778 TL maaş alabilecek. (Bu maaş rakamına Yabancı Dil Tazminatı dahil değildir.)

Sınav ilanı ve ayrıntılar için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.