logo yeni

7238 KİŞİ MEMUR OLUYOR

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

Kamu kurum ve kuruluşlarına ait 7.328 kadro ve  pozisyona merkezi yerleştirme ile atama yapılacak. Tercih işlemleri, 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca  yapılacak.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından konuya ilişkin yapılan duyuruda, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2012/2 ile alınacak kadroların unvan, öğrenim düzeyi ve kurum bazında dağılımını açıkladı. Atama yapılacak 7238 kadronun; 3759 adedi lisans, 2928 önlisans, 641 adedi ise lise mezunları için.

2012 YILI KASIM AYINDA KPSS SONUCUNA GÖRE YAPILACAK MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlar Kurulu Kararı  ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak  Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B)  Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca  Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar  Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere  ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla  kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.
Adayların Kılavuzda yer  alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri  suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı  olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır.  Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet  adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.
KPSS Yerleştirme  Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen  adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının  ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi  üzerine atamaları yapılmaktadır. 
Bu çerçevede;
Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet  Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen  kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (7.328) kadro ve  pozisyona 19 - 28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca  www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercihişlemi yapılacaktır.

 

2012-02 KPSS YERLEŞTİRMESİNDE UNVAN VE SINIF BAZINDA KADRO VE POZİSYON ADETLERİ

KURUM BAZINDA KADRO/POZİSYON DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ.

KURUM TİPİ BAZINDA KADRO/POZİSYON ADEDİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.