logo yeni

KPSS SORUŞTURMASINDA 13 KİŞİ TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kpss 22010 yılı KPSS soruşturmasında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla görülen mahkemede 36 şüphelliden 13’ü tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edilen 36 şüpheliden 13'ü tutuklanırken, 23 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlılardan tutuklanan 13 kişiye, "Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık, örgütlü sahtecilik ve terör örgütü üyesi olma " suçlarından işlem yapıldı. Adli kontrol kararıyla serbest bırakılan 23 kişiye ise yurt dışına çıkış yasağı uygulanacak ve bu kişiler her pazar karakola imza verme zorunda olacaklar.

Cumhuriyet savcısı Erkman'ın yürüttüğü 2010'daki KPSS sorularının usulsüz sızdırılması ve kopya iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, Eğitim Bilimleri testinde usulsüzlük yaptığı ileri sürülen 8'i kadın 51 kişi hakkında 24 ilde 30 Mart'ta gözaltı kararı alınmıştı.

Şüphelilerden 5'i emniyetteki işlemlerin ardından serbest bırakılmıştı. Aranan 10 şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Soruşturma kapsamında şüphelilere, "Terör örgütüne üye olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlamaları yöneltilmişti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.