logo yeni

SOSYOLOG, FELSEFECİ VE PDR'CİLERİN GÖREV TANIMLARI DAHA İYİ YAPILSIN

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

nabi avciSosyologlar Derneği tarafından düzenlenen "Türkiye´de Sosyolojiye Rol Vermek" konulu konferansa katılan Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, istihdam taleplerinin anlamlı bir çerçeveye oturtulması için görev tanımlarının iyi yapılması gerektiğini belirtti.

Sosyologların görev tanımı iyi yapılsın

Kendisinden önceki konuşmacıların sunumlarına salondakilerin alkışlarla tepki vermesini anlamlı bulduğunu ifade eden Bakan Avcı, "Dinlediğim sunumlardan anladığım, sizlerin siyaset ve bürokraside çok güçlü temsilcileriniz var. Dolayısıyla istihdam konusundaki taleplerinizi görüyorum ama bunun anlamlı bir çerçeveye oturtulması için görev tanımlarının iyi yapılması gerekiyor. Bu görevleri öyle tanımlayalım ki sosyologların üstleneceği görevler için başkaları ´O görevleri biz de yaparız´ diye devreye girmesinler." ifadelerini kullandı.

Bakan Avcı, herkesin kendi alanını olabildiğince kendisiyle sınırlamayı, yan veya komşu disiplinlerin fazla müdahil olmamasını istediğini belirterek, "Neyi kastettiğimin iyi anlaşılması bakımından PDR´cilerin (psikolojik danışma ve rehberlik) kendi alanlarını paylaşmak konusunda zannettiğiniz kadar cömert olmadıklarını, olmayacaklarını siz zaten biliyorsunuz. Dolayısıyla siz nasıl kendi alanınızın komşu disiplinler tarafından daha güvenli sınırlar içinde tutulmasını istiyorsanız felsefeciler de aynı şekilde, psikologlar da aynı şekilde, PDR´ciler de aynı şekilde... Bütün bu sınır tartışmalarını barışçıl bir biçimde çözmenin yolu da her kadronun gerçek tanımını, ne beklendiğini, hangi nitelikte insanların bu görevi yapabileceğinin net bir şekilde tanımlamak.” dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.