logo yeni

BAKAN ÇELİK 2016'DA ALINACAK ZİRAAT, GIDA MÜHENDİSİ VE VETERİNER HEKİM SAYISINI AÇIKLADI

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

faruk celikGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2016 yılı içinde 2.071 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi almayı planladıklarını, ayrıca bu rakama ilave olarak 1.000 sözleşmeli personelin de ilgili kuruluşlara alınacağını söyledi.

2016 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı görüşmelerinde milletvekillerinin sorularına cevapayan Bakan Çelik, “Atama müjdesi bekleyen 2.071 gıda, ziraat, veteriner, harita mühendisi personel bu yıl içinde alınacak, 1.000 sözleşmeli personel de ilgili kuruluşlara alınacak” ifadelerini kullandı.

2016 Yılı Bütçe Kanun Tasarısı yedinci tur görüşmelerinde Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent Enstitüsü, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumunun bütçeleri Genel Kurulda yapılan oylama ile kabul edildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.