logo yeni

ÇÖZÜMLEYİCİ KADROSUNA GİRİŞ ŞARTLARI DEĞİŞTİRİLDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

programciDevlet Personel Başkanlığından yapılan duyuruya göre, çözümleyici kadrosuna giriş şartlarında değişiklik yapıldı.

Başkanlıktan yapılan duyuruda, çözümleyici kadrolarını tercih edecek adayların öğrenim koşuluna ek olarak, KPSS kılavuzunda yer alan “Başvurma Özel Şartları Bölümü Çözümleyici” başlığı altındaki şartları taşımaları gerektiği hatırlatıldı.

Mesleki Yeterlilik Kurumuyla işbirliği yapıldığı belirtilen açıklamada, “7311-Bakınız Başvurma Özel Şartları Bölümü Çözümleyici” özel koşulunun 2016/2 KPSS yerleştirmelerinden geçerli olmak üzere aşağıdaki şekilde değiştirildiği belirtildi:

“Çözümleyici” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların eğitim durumları itibariyle;

- Mühendislik fakültelerinin bilgisayar, yazılım, elektrik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme,  kontrol ve otomasyon bölümleri ile 

- Fakültelerin fizik, fizik mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, matematik ve istatistik bölümleri veya bilgisayar ile ilgili bölümlerinin en az birinden mezun olmaları, 

- İngilizce bilmeleri ve

-Bu kadro veya pozisyonda “Özel Koşullar” tablosunda yer alan kod veya kodların bulunması halinde bu kod ve kodlar karşılığında yer alan şartlara da sahip olmaları gerekmektedir.

Fakültelerin fizik, fizik mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, matematik ve istatistik bölümleri veya bilgisayar ile ilgili bölümlerinden mezun olanların çözümleyici kadro/pozisyonlarına atanabilmeleri için yukarıdaki şartlara ek olarak, bilgisayar programlama konusunda ders almaları ve “Ağ Teknolojileri Elemanı (Seviye 5)” MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları zorunludur.”

2016/2 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinden (bu yerleştirme işlemleri dahil) geçerli olmak üzere yapılacak merkezi yerleştirme işlemlerinde çözümleyici kadrosunu tercih edecek fizik, fizik mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği ve matematik ve istatistik bölümlerinden mezun adaylar ile mühendislik fakültesi dışındaki fakültelerin bilgisayar ile ilgili bölümlerinden mezun olan adayların “Ağ Teknolojileri Elemanı (Seviye 5)”MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları zorunludur. Bu itibarla ilgili adayların adı geçen belgenin nereden, nasıl, ne kadar sürede alınabileceği vb. hususlarda Mesleki Yeterlilik Kurumu ile irtibata geçmeleri ve 2016/2 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinden önce bu belgeye sahip olmaları gerekmektedir.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.