logo yeni

ÜNİVERSİTELERİN İDARİ KADROLARINA 500 EK ATAMA İZNİ VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma KPSS Haberleri

kadroYÖK’ten yapılan açıklamada, 2016 yılı üniversitelerin idari kadroları için verilen atama izninin artırıldığı belirtildi.

Açıklamada konuya ilişkin olarak, “Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca 2015 yılı için devlet üniversitelerimizin idari kadrolarına 2 bin 500 atama izni verilmişti. 2016 yılı içinde aynı şekilde 2 bin 500 atama izni verilmesi planlanmıştı. Hükümetimizle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde bu sayı ‘beş yüz’ daha artırılarak ‘3 bine’ çıkarılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, ilave olarak verilen beş yüz kadroluk atama izninin, üniversitelerin akademik ve idari işlerinin daha iyi yürütülmesinin yanında, bilhassa üniversite hastanelerinin hizmetinin daha ileri noktalara çıkarılmasını sağlamak amacıyla ihtiyaç duyulan sağlık personeli teminine katkı sağlayacağı belirtildi.

YÖK, üniversitelerin idari kadrolarına verilen 500 kadroluk ilave atama izni sebebiyle, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya, Maliye Bakanı Naci Ağbal’a, bütün hükümet erkânına, ayrıca konuya katkılarından dolayı Devlet Personel Başkanlığına teşekkür etti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.